JMR1048D15
DigiKey Part Number
1470-JMR1048D15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JMR1048D15
Description
10W PCB DIP24 18-75VDC INPUT 4:1
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 333mA, 333mA 18V - 75V Input
Category
Power (Watts)
10 W
Mfr
Voltage - Isolation
5 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency
88%
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
75V
Size / Dimension
1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Voltage - Output 2
-15V
Current - Output (Max)
333mA, 333mA