CC0603JRNPO9BN180
DigiKey Part Number
311-1061-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1061-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1061-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603JRNPO9BN180
Description
CAP CER 18PF 50V C0G/NPO 0603
Detailed Description
18 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CC0603JRNPO9BN180 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)