FMP100FTE52-45K3
DigiKey Part Number
FMP100FTE52-45K3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMP100FTE52-45K3
Description
RES 45.3K OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.3 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Safety
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)