SMDJ78A/TR13
DigiKey Part Number
13-SMDJ78A/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMDJ78A/TR13CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMDJ78A/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ78A/TR13
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
126V Clamp 23.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
23.8A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V