DRU-24V40ABN | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1145-1104-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DRU-24V40ABN |
Description | UPS MODULE 40A 24V DIN |
Manufacturer Standard Lead Time | 32 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Uninterruptible Power Supply (UPS) General Purpose, Industrial Control 960W 24V |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DRU-24V40ABN Models |
Category | Power - Rated 960W |
Manufacturer Delta Electronics | Backup Time - Max Load 4.5 minutes |
Series | Voltage - Output 24V |
Packaging Bulk | Size / Dimension 4.618" L x 1.969" W (117.30mm x 50.00mm) |
Part Status Active | Height 4.764" (121.00mm) |