125CH-G-08 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Adam Tech
In Stock: 1 014
Datasheet
Parametric Equivalent
Adam Tech
In Stock: 3 174
Datasheet
Molex
Molex
8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle White 0.049" (1.25mm)
125CH-G-08
DigiKey Part Number
2057-125CH-G-08-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
125CH-G-08
Description
CONN RCPT HSG 8POS 1.25MM
Detailed Description
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Pitch
0.049" (1.25mm)