AB-FH02430-19712-8A1-12S
DigiKey Part Number
2007-AB-FH02430-19712-8A1-12S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AB-FH02430-19712-8A1-12S
Description
LED MOD AB-FH WH LNR STRP 3000K
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules LED Module AB-FH White, Warm Linear Light Strip, Flexible
Category
Current - Test
330mA
Manufacturer
American Bright Optoelectronics Corporation
Temperature - Test
25°C
Series
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
24V
Packaging
Strip
Lumens/Watt @ Current - Test
45 lm/W
Part Status
Active
CRI (Color Rendering Index)
80
Type
LED Module
Features
IP67
Color
White, Warm
Size / Dimension
304.80mm L x 12.00mm W
CCT (K)
3000K
Height
6.00mm