DB25S364TLF
DB25S364TLF
DB25S364TLF
DigiKey Part Number
609-5895-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DB25S364TLF
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DB25S364TLF Models
Category
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Mfr
Termination
Solder
Series
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Packaging
Tray
Contact Finish
Gold
Part Status
Active
Contact Finish Thickness
Flash
Connector Style
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Voltage Rating
300V
Number of Positions
Dielectric Material
Thermoplastic
Contact Material
Copper Alloy
Mounting Type
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C