3352W-1-104LF
DigiKey Part Number
3352W-104LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3352W-1-104LF
Description
THUMBWHEEL POT 100K OHM 0.5W SID
Detailed Description
100 kOhms 0.5W, 1/2W Through Hole Thumbwheel Potentiometer Side Adjustment
EDA/CAD Models
3352W-1-104LF Models
Tolerance
±20%
Size / Dimension
Round - 0.350" Dia x 0.210" H (8.89mm x 5.33mm)
Resistance
100 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W