CD214L-T78CALF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 219
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 1 596
Littelfuse Inc.
Comchip Technology
126V Clamp 22.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB
CD214L-T78CALF
DigiKey Part Number
CD214L-T78CALF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD214L-T78CALF
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC SMC
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CD214L-T78CALF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
22.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V