MF72-400D9
DigiKey Part Number
317-1173-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF72-400D9
Description
ICL 400 OHM 20% 200MA 11MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 400 Ohms ±20% 200 mA 0.433" (11.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
200 mA
Series
R @ Current
30.3 Ohms
Diameter
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
R @ 25°C
400 Ohms