MF72-200D7
DigiKey Part Number
317-1155-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF72-200D7
Description
ICL 200 OHM 20% 200MA 9MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 200 Ohms ±20% 200 mA 0.354" (9.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
Cantherm
Current - Steady State Max
200 mA
Series
R @ Current
11.65 Ohms
Packaging
Bulk
Diameter
0.354" (9.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
R @ 25°C
200 Ohms