MF72-010D5
DigiKey Part Number
317-1145-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF72-010D5
Description
ICL 10 OHM 20% 700MA 7MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 10 Ohms ±20% 700 mA 0.276" (7.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
700 mA
Series
R @ Current
771 mOhms
Diameter
0.276" (7.00mm)
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
R @ 25°C
10 Ohms