MF72-010D7
DigiKey Part Number
317-1150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF72-010D7
Description
ICL 10 OHM 20% 1A 9MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 10 Ohms ±20% 1 A 0.354" (9.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
1 A
Series
R @ Current
616 mOhms
Diameter
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
R @ 25°C
10 Ohms