CM6560-104
DigiKey Part Number
197-CM6560-104TR-ND - Tape & Reel (TR)
197-CM6560-104CT-ND - Cut Tape (CT)
197-CM6560-104DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM6560-104
Description
CMC 100UH 8.5A 2LN SMD
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 8.5A DCR 5mOhm
Category
Current Rating (Max)
8.5A
DC Resistance (DCR) (Max)
5mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.630" L x 0.630" W (16.00mm x 16.00mm)
Height (Max)
0.320" (8.13mm)
Inductance @ Frequency
100 µH @ 10 kHz