CM6560R-104
DigiKey Part Number
197-CM6560R-104-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM6560R-104
Description
CMC 100UH 8.5A 2LN SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 8.5A DCR 5mOhm
Category
Current Rating (Max)
8.5A
DC Resistance (DCR) (Max)
5mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.650" L x 0.650" W (16.50mm x 16.50mm)
Height (Max)
0.335" (8.50mm)
Inductance @ Frequency
100 µH @ 10 kHz