DMC3400SDW-7
DigiKey Part Number
DMC3400SDW-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
DMC3400SDW-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
DMC3400SDW-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMC3400SDW-7
Description
MOSFET N/P-CH 30V 0.65A SOT363
Detailed Description
Mosfet Array 30V 650mA, 450mA 310mW Surface Mount SOT-363
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
1.6V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
1.4nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
55pF @ 15V
Power - Max
310mW
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
30V
Package / Case
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
650mA, 450mA
Supplier Device Package
SOT-363
Rds On (Max) @ Id, Vgs
400mOhm @ 590mA, 10V