DLC0096AZP01SF-4
DigiKey Part Number
3190-DLC0096AZP01SF-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLC0096AZP01SF-4
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 0.96"
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) SPI 0.96" (24.38mm) 80 x 160
Category
Diagonal Screen Size
0.96" (24.38mm)
Manufacturer
DLC Display Co.,Ltd
Viewing Area
10.80mm W x 21.70mm H