PLT58/38/4-4F1
PLT58/38/4-4F1
PLT58/38/4-4F1
DigiKey Part Number
1779-1470-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLT58/38/4-4F1
Description
FERRITE CORE PLT
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated Ferrite Core PLT Type Length 0.154" (3.90mm) Width Diameter 1.496" (38.00mm) Height
Category
Supplier Device Package
PLT 58 x 38 x 4
Manufacturer
Ferroxcube
Finish
Uncoated
Packaging
Bulk
Height
1.496" (38.00mm)
Part Status
Active
Width
0.154" (3.90mm)