DF13-5S-1.25C
DF13-5S-1.25C
DF13-5S-1.25C
DigiKey Part Number
H2182-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF13-5S-1.25C
Description
CONN RCPT HSG 5POS 1.25MM
Detailed Description
5 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Beige 0.049" (1.25mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DF13-5S-1.25C Models
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Color
Beige
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Contact Type
Female Socket
Note
Contacts Sold Separately
Number of Positions
Base Product Number
Pitch
0.049" (1.25mm)