C0603S106M010T
DigiKey Part Number
4587-C0603S106M010TTR-ND - Tape & Reel (TR)
4587-C0603S106M010TCT-ND - Cut Tape (CT)
4587-C0603S106M010TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Manufacturer Product Number
C0603S106M010T
Description
CAP CER 10UF 10V X6S 0603
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)