C0603S106M010T | |
|---|---|
Manufacturer | Holy Stone Enterprise Co., Ltd. |
Manufacturer Product Number | C0603S106M010T |
Description | CAP CER 10UF 10V X6S 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.039" (1.00mm) |