TX24-80R-12ST-H1E
DigiKey Part Number
670-1411-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TX24-80R-12ST-H1E
Description
CONN RCPT 80POS VERT GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
80 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Through Hole Gold
EDA/CAD Models
TX24-80R-12ST-H1E Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Series
Features
Board Lock
Mated Stacking Heights
18mm, 20mm, 24mm
Height Above Board
0.642" (16.30mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)