SMAJ18CA
DigiKey Part Number
478-7054-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-7054-1-ND - Cut Tape (CT)
478-7054-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ18CA
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMAJ
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
29.2V Clamp 13.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMAJ (DO-214AC)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V