SZSMF4L14CAT3G
DigiKey Part Number
18-SZSMF4L14CAT3GTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SZSMF4L14CAT3GCT-ND - Cut Tape (CT)
18-SZSMF4L14CAT3GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZSMF4L14CAT3G
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SOD123F
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
23.2V Clamp 17.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
17.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Package / Case
SOD-123F
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V