V0603MHS22NH
DigiKey Part Number
F2270TR-ND - Tape & Reel (TR)
F2270CT-ND - Cut Tape (CT)
F2270DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V0603MHS22NH
Description
VARISTOR 30V 0603
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0603 (1608 Metric)
Category
Energy
0.015J
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Number of Circuits
1
Series
Capacitance @ Frequency
22 pF @ 1 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Maximum AC Volts
6.5 V
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Maximum DC Volts
9 V