FL1M-8SW-1-G24V
DigiKey Part Number
458-1820-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL1M-8SW-1-G24V
Description
LED PNL IND GREEN WIRE LEADS
Detailed Description
LED Panel Indicator Green 150° 24V 20mA Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.31" (8.00mm)
Millicandela Rating
8000 ~ 10000mcd
Lamp Color
Green
Termination Style
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Lens Color
Green
Voltage
24V