FL1P-16NJ-1-R24V
DigiKey Part Number
458-1947-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL1P-16NJ-1-R24V
Description
LED PNL IND RED 15.80MM SLDR
Detailed Description
LED Panel Indicator Red 35° 24V 20mA Solder Lug
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.63" (16.00mm)
Packaging
Bulk
Lens Size
15.80mm Dia
Lamp Color
Red
Lens Color
Red
Termination Style
Solder Lug
Voltage
24V