FL1P-16NJ-1-Y24V
DigiKey Part Number
458-1950-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL1P-16NJ-1-Y24V
Description
LED PNL IND YELLOW 15.80MM SLDR
Detailed Description
LED Panel Indicator Yellow 35° 24V 20mA Solder Lug
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.63" (16.00mm)
Packaging
Bulk
Lens Size
15.80mm Dia
Lamp Color
Yellow
Lens Color
Yellow
Termination Style
Solder Lug
Voltage
24V