5KP13CE3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Littelfuse Inc.
In Stock: 1 469
YAGEO
23.8V Clamp 210A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
5KP13CE3/TR13
DigiKey Part Number
5KP13CE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5KP13CE3/TR13
Description
TVS DIODE 13VWM 23.8VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
210A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.8V