DSC1525JA2A-50M00000T is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 120
Datasheet
In Stock: 0
50 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-VLGA
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC1525JA2A-50M00000T
DigiKey Part Number
150-DSC1525JA2A-50M00000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1525JA2A-50M00000T
Description
MEMS CMOS OSC
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
7.5mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-VLGA
Type
Supplier Device Package
4-VLGA (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)