0430300003-03-G2
DigiKey Part Number
0430300003-03-G2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300003-03-G2
Description
3" PRE-CRIMP A2016G GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 22 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Color
Green
Length
3.00" (76.20mm)
Additional Resources
In-Stock: 150
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2016B BLACK
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2016L BLUE
3" PRE-CRIMP A2016N BROWN
3" PRE-CRIMP A2016R RED
In-Stock: 379
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016G GREEN
4" PRE-CRIMP A2016G GREEN
5" PRE-CRIMP A2016G GREEN
6" PRE-CRIMP A2016G GREEN
In-Stock: 100
8" PRE-CRIMP A2016G GREEN