MM-212-037-1A3-0000
DigiKey Part Number
4134-MM-212-037-1A3-0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM-212-037-1A3-0000
Description
CONN MICRO-D PLUG 37POS SLDR CUP
Detailed Description
37 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C