PESD3V3L5UY,115 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PESD3V3L5UY,115 |
Description | TVS DIODE 3.3VWM 12VC 6TSSOP |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 12V Clamp 2.5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 6-TSSOP |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PESD3V3L5UY,115 Models |
Category | Power Line Protection No |
Mfr | Applications General Purpose |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Frequency 22pF @ 1MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TA) |
Type Zener | Grade Automotive |
Unidirectional Channels 5 | Qualification AEC-Q100 |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max) | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Breakdown (Min) 5.3V | Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 12V | Supplier Device Package |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.5A (8/20µs) | Base Product Number |
Power - Peak Pulse 25W |