UWF1V330MCL1GS is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Nichicon
In Stock: 2 857
Datasheet
Similar
Nichicon
In Stock: 762
Datasheet
In Stock: 27 033
Cornell Dubilier Knowles
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Chemi-Con
In Stock: 996
Chemi-Con
33 µF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C