680M17W2203L401
680M17W2203L401
680M17W2203L401
DigiKey Part Number
NOR1282-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
680M17W2203L401
Description
CONN D-SUB RCPT 17POS PNL MNT
Detailed Description
17 (15 + 2 Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
680M17W2203L401 Models
Category
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Number of Positions
Contact Form
Machined
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C