OWPB-3045W-32.5-24
DigiKey Part Number
3949-OWPB-3045W-32.5-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OWPB-3045W-32.5-24
Description
BUZZER PIEZO 24V 30MM FLANGE
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buzzers Transducer, Externally Driven Piezo 24 V 100mA 3.125kHz 115dB @ 24V, 10cm Wire Lead Wire Leads
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
OWPB-3045W-32.5-24 Models
Category
Operating Mode
Single Tone
Manufacturer
Ole Wolff Electronics Inc
Sound Pressure Level (SPL)
115dB @ 24V, 10cm
Packaging
Bulk
Current - Supply
100mA
Part Status
Active
Port Location
Top
Driver Circuitry
Transducer, Externally Driven
Operating Temperature
-30°C ~ 60°C
Input Type
Peak-Peak Signal
Mounting Type
Wire Lead
Voltage - Rated
24 V
Termination
Wire Leads
Voltage Range
40V (Max)
Size / Dimension
1.181" Dia (30.00mm)
Frequency
3.125kHz
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)