MC78M18CDTRKG | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MC78M18CDTRKG |
Description | IC REG LINEAR 18V 500MA DPAK |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 500mA DPAK |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MC78M18CDTRKG Models |
Category | Current - Output |
Mfr | PSRR 70dB (120Hz) |
Part Status Active | Operating Temperature 0°C ~ 125°C |
Voltage - Input (Max) 35V | Base Product Number |
Voltage - Output (Min/Fixed) 18V |