AFR240240A0R-1.3INTM
DigiKey Part Number
5491-AFR240240A0R-1.3INTM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFR240240A0R-1.3INTM
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 1.3"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) MCU, RGB, SPI 1.3" (33.02mm) 240 x 240
Category
Diagonal Screen Size
1.3" (33.02mm)
Manufacturer
Orient Display
Viewing Area
32.40mm W x 32.40mm H