ERJ-P08J472V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 4 190
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 43 416
Datasheet
Direct
YAGEO
Upgrade
Vishay Dale
Upgrade
Riedon products by Bourns
Stackpole Electronics Inc
4.7 kOhms ±5% 0.667W, 2/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film