HSTTVA75-48-5
DigiKey Part Number
298-13437-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSTTVA75-48-5
Description
HEATSHRINK 3/4" X 4' BLACK
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.750" (19.05mm) 2 to 1 Black 4.00' (1.22m)
Category
Inner Diameter - Recovered
0.375" (9.53mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.035" (0.89mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
120°C
Length
4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied
0.750" (19.05mm)