S100X225VA1Y
DigiKey Part Number
298-18702-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S100X225VA1Y
Description
LABEL SELF LAMINATNG 1X2.25" WHT
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Self Laminating Label 1.00" x 2.25" (25.4mm x 57.2mm)
Category
Material
Vinyl
Manufacturer
Panduit Corp
For Use With/Related Products
TDP43MY Thermal Transfer Desktop Printer
Packaging
Bulk
Shelf Life
48 Months
Part Status
Active
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Label Type
Self Laminating
Operating Temperature
-40°C ~ 93°C
Label Size
1.00" x 2.25" (25.4mm x 57.2mm)