EM3782-36-1#
DigiKey Part Number
501-2529-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EM3782-36-1#
Description
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 36"
Customer Reference
Detailed Description
36.0" (914.40mm) Banana Plug, Single, Stackable To Mini Hook Patch Cord 300VDC
Category
Cable Length
36.0" (914.40mm)
Contents
1 Lead, Brown
Part Status
Obsolete
Wire Gauge
20 AWG
Voltage - Rated
300VDC
Current Rating (Amps)
5A
Additional Resources
Obsolete
This product is no longer manufactured.
Alternate Color
In-Stock: 2021
In-Stock: 1745
In-Stock: 471
In-Stock: 531
In-Stock: 324
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 12"
Unit Price:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 24"
Unit Price:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 48"