RSA6.1ENTR
DigiKey Part Number
RSA6.1ENTR-ND - Tape & Reel (TR)
RSA6.1ENCT-ND - Cut Tape (CT)
RSA6.1ENDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSA6.1ENTR
Description
TVS DIODE 3VWM UMD5
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount UMD5
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RSA6.1ENTR Models
Category
Power - Peak Pulse
200W
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Unidirectional Channels
4
Supplier Device Package
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3V
Base Product Number
Voltage - Breakdown (Min)
6.1V