510CAA48M0000AAGR is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
Direct
Cardinal Components Inc.
Raltron Electronics
QST
Shenzhen SCTF Electronics
Shenzhen SCTF Electronics
Suntsu Electronics, Inc.
New at DigiKey
48 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
510CAA48M0000AAGR
DigiKey Part Number
863-510CAA48M0000AAGR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
510CAA48M0000AAGR
Description
XTAL OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
26mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA