CDRH104RNP-101NC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CDRH104RNP-101NC |
Description | FIXED IND 100UH 1.25A 304 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 µH Shielded Inductor 1.25 A 304mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CDRH104RNP-101NC Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 304mOhm Max |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 100°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 1.35A |