C4532X7R1C106K230KM
DigiKey Part Number
445-6105-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6105-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6105-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532X7R1C106K230KM
Description
CAP CER 10UF 16V X7R 1812
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C4532X7R1C106K230KM Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Open Mode
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)