TFM322512ALMA3R3MTAA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TFM322512ALMA3R3MTAA |
Description | FIXED IND 3.3UH 2.3A 113 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Thin Film Inductor 2.3 A 113mOhm Max 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TFM322512ALMA3R3MTAA Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 113mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Thin Film | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 1210 (3225 Metric) |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 2.5A |