44A0111-14-2-MX
DigiKey Part Number
844-44A0111-14-2-MX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0111-14-2-MX
Description
HOOK-UP STRND 14AWG 600V RED
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/27 Red 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.089" (2.26mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.0031" (0.080mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C