44A0111-26-2-US
DigiKey Part Number
A132378-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0111-26-2-US
Description
HOOK-UP DUAL STRND 26AWG RED 1'
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/38 Red 600V 1.00' (0.30m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.034" (0.86mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.0031" (0.080mm)
Packaging
Spool
Length
1.00' (0.30m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C